Dubaj – gdzie wszystko jest NAJ [relacja]

Dubaj – gdzie wszystko jest NAJ [relacja]

Dubaj to nowoczesna metropolia zbudowana pośrodku pustyni. Ogrom wieżowców, autostrad, wielopoziomowych skrzyżowań przyprawia o zawrót głowy. Mimo, że podczas podróży zwykle bardziej doceniamy walory przyrodnicze, to do Dubaju wrócilibyśmy bez wahania. Zapraszamy na krótką relację z podróży!

Tuż za nowoczesnym centrum Dubaju znajduje się piaszczysta pustka. W tej okolicy niezapomnianych wrażeń można sobie dostarczyć dzięki przejażdżce po wydmach Land Cruiserami.

Burdż Khalifa to najwyższy budynek nie tylko w Dubaju, ale również na świecie. Jest to zdecydowanie najlepsze miejsce by podziwiać panoramę miasta. Na poziomie 125-go piętra, w otoczeniu innych dubajskich wieżowców, ciężko uwierzyć, że jest się na wysokości 465m i w dodatku dopiero w połowie całego budynku.

Sztuczny stok narciarski w Mall of Emirates, sztuczne lodowisko w Dubai Mall, sztucznie usypane wyspy w kształcie palm świadczą o tym, że w Dubaju nie ma rzeczy niemożliwych. W samym centrum znajduje się sztuczne jezioro o powierzchni 12ha, a na nim spektakularna fontanna.  Tańczące strugi wody, muzyka i oświetlenia tworzą niezwykłe widowisko.

Wielki Meczet Szejka Zajida, ze śnieżnobiałego marmuru, wykończony 82 kopułami, przypomina przepiękny pałac. Dziedziniec otacza ponad 1000 zdobionych kolumn, z kapitelami  wykonanymi z 24-karatowego złota. Odwiedzających obowiązuje właściwy dress code. Kobiety mają możliwość wypożyczenia tradycyjnej abai przed wejściem, natomiast mężczyźni muszą przybyć w długich spodniach i z zakrytymi ramionami, co przy panujących tu upałach może być pewną uciążliwością.