FAQ – najczęściej zadawane pytania

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Ile otrzymujemy fotografii?

Z całodniowego reportażu ślubnego otrzymacie minimum 400 fotografii (poddanych obróbce autorskiej). Piszę „minimum”, bo nie limituję liczby oddanych zdjęć. Otrzymacie wszystkie dobre kadry i żadne wartościowe zdjęcie nie zostanie pominięte.

Sesja narzeczeńska – czy warto?

Sesja narzeczeńska to przede wszystkim niepowtarzalna pamiątka, a także miło spędzony czas. Może to być Wasza ulubiona kawiarnia, park w mieście, las czy centrum miasta. Sesja narzeczeńska to Wy. Wasza radość, naturalność, spontaniczność. Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej można wykorzystać na wiele sposobów. Najczęściej takie zdjęcia są wykorzystywane na zaproszeniach, w księdze gości, na winietkach, czy jako fotoobrazy wręczone rodzicom w ramach podziękowań.

W jakich godzinach pracujesz w dniu wesela?

Fotografowanie czy filmowanie zaczynam zazwyczaj na przygotowaniach ok 3h przed ślubem. Kończę pracę zazwyczaj po oczepinach lub około 0:30.

Kiedy najlepiej wykonać sesję plenerową?

Plener ślubny zawsze wykonuje w dniu ślubu, wtedy na sesje poświęcamy maksymalnie 30 minut. Emocje towarzyszące Wam w dniu ślubu są niepowtarzalne, dlatego warto zrobić zdjęcia portretowe również wtedy, kiedy jesteśmy umówieni na sesję w innym dniu. To czas tylko i wyłącznie dla Was.

Sesja plenerowa w innym dniu – czy warto?

Jeśli krótka sesja w dniu ślubu jest dla Was niewystarczająca, warto pomyśleć o sesji w innym dniu. Ma ona dwie duże zalety. Po pierwsze jest już po wszystkim i jesteście wyluzowani.  Po drugie możemy spotkać się w wyjątkowych miejscach, do których nie dotarlibyśmy w dniu wesela. Mogą to być góry, jezioro czy wąskie uliczki starego miasta. Marzy się Wam sesja plenerowa za granicą? To spore przedsięwzięcie, ale dlaczego nie połączyć wakacji z plenerem? Sesja plenerowa trwa ok 2-4h i obejmuje zazwyczaj dwie lokalizacje. Sesja w odległości 100 km od Bielska-Białej bez dodatkowych dopłat.

Na jakim terenie pracuje?

Pracuje głównie na terenie Podbeskidzia, a mój standardowy obszar działania to 100 km od Bielska-Białej, ale dalsze wyjazdy też wchodzą w grę.

Kiedy termin jest dla Nas zarezerwowany ?

Termin zarezerwowany jest w momencie podpisania umowy i wpłaty zadatku.

Czy musimy się spotkać przed ślubem?

Nie musimy, ale wolę się spotkać, żeby Was po prostu poznać i porozmawiać o tym co lubicie, czego nie, a na co nie zwracacie uwagi. Podczas spotkania omawiamy poszczególne punkty umowy, aby nie było żadnych wątpliwości.

Ile trwa przygotowanie zdjęć?

Zdjęcia otrzymujecie 30 dni od momentu wykonania reportażu. Jeżeli w planach mamy jeszcze wykonanie sesji w innym dniu, wtedy oddaje materiał z samego reportażu po 30 dniach, a z sesji plenerowej po 14 dniach. Gdy z sesją plenerową uwiniemy się do dwóch tygodni po ślubie (do czego gorąco zachęcam) to całość zdjęć dostajecie jednocześnie po 30 dniach od Waszego ślubu.

Czy posiadasz zezwolenie na fotografowanie w obiektach sakralnych?

Posiadam ważną legitymację wydaną przez Kurię umożliwiającą fotografowanie w obiektach sakralnych.

Fotoksiążka czy Fotoalbum?

Zasadnicza różnica między fotoksiążką, a fotoalbumem to rodzaj tak zwanych „rozkładówek”. W fotoksiążce są one miękkie, drukowane na papierze kredowym, natomiast w fotoalbumie rozkładówki są sztywne, strony rozkładają się na płasko, a sam druk ma przyjemną w dotyku fakturę.

Kto wybiera zdjęcia do fotoksiążki lub fotoablumu?

Zdjęcia do fotoksiążki lub fotoalbumu wybieracie Wy. Najlepiej wiecie na czym Wam zależy i które momenty były dla Was najpiękniejsze. Fotoksiążka czy fotoalbum jest dla Was i to Wam ma się podobać.

Co należy zrobić aby zarezerwować termin?

Należy skontaktować się ze mną poprzez formularz lub telefonicznie. Jeżeli jesteście zdecydowani, podpiszemy umowę i po wpłaceniu zadatku będziemy już tylko czekać na ten „wielki dzień”. Szczegóły mojej pracy ustalamy około 3 tygodnie przed weselem.