Jak przygotować nieruchomość do sesji?

Jak przygotować nieruchomość do sesji?

Profesjonalne zdjęcia i filmy nieruchomości to podstawa dobrej oferty sprzedaży/ wynajmu.

To zdjęcia w pierwszej kolejności decydują czy oferta  zachęci nas do kliknięcia i przejrzenia ogłoszenia. Profesjonalny fotograf, potrafi odpowiednim kadrowaniem i grą światła, uwypuklić atuty Twojego mieszkania, domu czy działki.

Jak przygotować nieruchomość do sesji?

Kluczową sprawą jest gruntowne posprzątanie mieszkania. Należy zwrócić uwagę nie tylko na czystość podłóg ale również czystość luster i szyb (kabiny prysznicowe). Uprzątnij blaty biurek oraz stołów. Pochowaj stare gazety, magazyny, które mogłyby wizualnie zagracić przestrzeń. Im mniej rzeczy osobistych widać w kadrze,  tym lepiej. Natomiast mile widziane są wszelkie dodatki, jednak takie które nie wzbudzają skrajnych emocji. Chodzi o dodatki neutralne, które spodobają się każdemu.

W kuchni powinien być błysk. Usuń wszelkie talerze, patelnie, stare, zużyte garnki. Z kuchenki zdejmij garnki, dokładnie czyścimy plamy z tłuszczu itd.

Dobrze zadbać by na stole były owoce lub kwiaty.

Z łazienki usuń wszelkie kosmetyki, chemię gospodarczą, czy kosz z praniem.  Zostaw tylko elementy dekoracyjne, np. rośliny. Powieś czyste ręczniki. Najlepiej żeby żaden wieszak nie pozostawał pusty. Dla lepszego efektu, zwinięte w rulon lub złożone w kostkę ręczniki możesz ułożyć na półce koło umywalki. W sypialni, przykryj łóżko ładną narzutą.

Wszystkie źródła światła muszą działać. Podczas wykonywania fotografii wnętrz, wszystkie lampy w domu powinny być włączone. Daje to niezwykły efekt wizualny i dostarcza większą ilość światła, dzięki czemu zdjęcia wychodzą lepszej jakości. Sprawdź wszystkie lampy i w razie potrzeby wymień przepalone żarówki.

Zadbaj także o porządek na zewnątrz. Przygotowanie balkonu, tarasu, trawnika, ogrodu, usunięcie śmieci jest równie ważne. W końcu chcesz zaprezentować wszystkie części przynależące do nieruchomości.

Umów się na sesję zdjęciową za dnia, ważne jest naturalne światło. Ważna jest też ekspozycja pomieszczeń. Zorganizuj sesję wtedy kiedy w mieszkaniu jest najwięcej światła i kiedy po prostu prezentuje się najlepiej.